Nie słowa, ale działania świadczą o naszej skuteczności w osiąganiu celu...
Kandydat do rady miasta
Marian Adamowicz
Okręg: 4, Lista: 5, Miejsce: 2
Przewodniczący Rady Osiedla
Szanowni Państwo.

Jako Wasz sąsiad i Przewodniczący Rady Osiedla zwracam się do Was z prośbą o udział w wyborach i oddanie swojego głosu na mnie.
W wyborczej ulotce informacyjnej nie da się zawrzeć wszystkich istotnych informacji, ale tu, na tej stronie, mogę opisać to nieco szerzej.

Od wielu lat pracuję społecznie. Działałem w Spółdzielczych Radach Osiedlowych a od czterech kadencji działam w Radzie Osiedla jako wiceprzewodniczący lub przewodniczący Rady.
Od października 2017 roku jestem ponownie Przewodniczącym Rady Osiedla Pogodno.

Przez cały ten okres miałem okazję słuchania różnych obietnic bez pokrycia, składanych przez ludzi którzy w momencie gdy osiągnęli swój cel (wejścia do Rady Miasta lub Rady Osiedla) zapominali o tym co mówili i obiecywali swoim wyborcom.

Pojawiali się w Radzie Osiedla pół roku przed wyborami, „interesowali się problemami” z jakimi spotykają się radni osiedlowi a gdy zostali wybrani ..... znikali na kolejne cztery lata. Ignorowali zaproszenia na spotkania z radnymi osiedlowymi i mieszkańcami, nie wspierali propozycji radnych osiedlowych na komisjach i sesjach Rady Miasta. Jednym słowem nie robili nic lub prawie nic.

Część z tych ludzi poszła jeszcze dalej. Zaczęli zawłaszczać dla siebie pomysły które wprowadzili w życie radni osiedlowi. Bez cienia zażenowania na twarzy opowiadają o tym jak wiele ONI zrobili dla dzielnicy i miasta, ile razy „interweniowali” w Państwa sprawie.
Jeżeli za „interwencję” uznamy telefon wykonany do jakiegoś wydziału UM Szczecin z zapytaniem o to, co z koszeniem trawników, śmieciami na osiedlu lub co z chodnikiem albo ulicą na osiedlu to faktycznie można tu iść na rekord. W wielu ulotkach rozdawanych dla Państwa możecie znaleźć takie lub podobne informacje.

Wielu ludzi „wchodzi” w skład różnych ciał społecznych (np. Rady Osiedla, stowarzyszenia itp.) tylko po to aby, nic w nich nie robiąc, mogli sobie wpisać w CV działalność społeczną. Prawdziwi społecznicy często są anonimowi. Oni robią to z potrzeby serca lub chęci działania i robią to przez cały czas, nie tylko rok lub dwa przed wyborami.

Podczas wielu dyżurów w Radzie Osiedla a także wielu spotkań z mieszkańcami Szczecina, dyrekcjami szkół i przedszkoli poznałem problemy z jakimi borykają się szczecinianie.

Wiem czego oczekują mieszkańcy spółdzielczych zasobów mieszkaniowych, mieszkańcy osiedli Szczecina a także rodzice dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli. Znam problemy drogowe i komunikacyjne miasta oraz problemy wynikające z braku planów zagospodarowania przestrzennego.
Swoją dotychczasową pracą zawodową i społeczną udowadniałem wielokrotnie swoją skuteczność i konsekwencję w dążeniu do celu.

Dzięki mojemu uporowi, pomysłom, konsekwencji w działaniu i dążeniu do celu, oraz wsparciu mądrych ludzi, powstały między innymi; Rondo Mickiewicza ( o powstanie którego walczyłem ponad dwie kadencje), powstała scena muzyczna na pl im W. Pawłowskiego – nazwana jego imieniem, zbudowano boisko przy Szkole Podstawowej nr 3, powstał Międzyosiedlowy Park przy ul Kutrzeby-Taczaka oraz „Raport o stanie ulic Pogodna”.- ewenement w skali miasta i kraju wykonany na moją prośbę (mój pomysł) przez radnych Rady Osiedla Pogodno.

Jeśli mnie Państwo wybierzecie moim priorytetem będzie:

  • Naprawa i modernizacja chodników i ulic dzielnicy i Szczecina - w oparciu o Raport o Stanie ulic Pogodna.
  • Opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego Pogodna i miasta.
  • Dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ul Czorsztyńskiej – o budowę której walczyłem 2 lata razem z dyrekcją szkoły.
  • Modernizacja placu. im Waleriana Pawłowskiego – tak aby jednoczył pokolenia.
  • Dalsza modernizacja Międzyosiedlowego Parku przy ul Kutrzeby-Taczaka.
  • Zmiana zapisów w Statucie Rady Osiedli – obecne nie przystają do rzeczywistości i pozwalają na to, aby w Radzie Osiedla figurowali ludzie którzy nic nie robią, nie tylko dla mieszkańców ale i dla Rady.
  • Dokończenie spraw które są w toku i zostały zapoczątkowane przez Radę Osiedla.

Jak Państwo widzicie nie obiecuję rzeczy niemożliwych do zrobienia, nie obiecuję wyremontowania wszystkich chodników i ulic, bo wiem, że to jest niemożliwe, nie obiecuję też wielu innych zadań – bo zostały już przyjęte Uchwałą Rady Osiedlowej, do realizacji.
Obiecuję jedno, będę działał (tak jak dotychczas) dla dobra i na rzecz mieszkańców dzielnicy i Szczecina.
Nie są dla mnie ważne barwy polityczne lub szyldy partii, bo to ludzie decydują o tym co dzieje się dobrego dla miasta, dzielnicy i mieszkańców.

Jeżeli zostanę wybrany będę współpracował w Radzie Miasta ze wszystkimi którym będzie przyświecał ten sam cel – dobro mieszkańców, dzielnicy i miasta.

Dlatego, że mam wiedzę, doświadczenie i energię do działania zdecydowałem się kandydować w tych wyborach i prosić o Państwa głos.

Łączę wyrazy szacunku i dziękuję, że zechcieli Państwo odwiedzić te stronę, dziękuję za każdy oddany na mnie głos.

Marian Adamowicz
P.S.
Już 21-10-2018r zdecydujemy o przyszłości naszego miasta.
Silny Samorząd
Demokratyczna Polska
Kandydat do Rady Masta
Okręg:
4
Lista:
5
Miejsce:
2
KKW SLD Lewica Razem
Copyright © 2014 - 2019